سوالات متداول

لوازم خانگی برقی بزرگ ، هزینه زیادی دارند ، و لازم است قبل از تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی خود بپرسید

سوالات متداول مشتریان

هزینه تعمیر لوازم خانگی چقدر می شود

نظر ما این است که اگر هزینه تعمیر وسیله ای بیش از نصف هزینه خرید یک وسیله برقی جدید می شود ، به فکر خرید جدیدش باشید. هزینه تعویض قطعات وقتی می خواهید راجع به تعویض و تعمیر لوازم خانگی تصمیم بگیرید مهم است.
گاهی اوقات هم چاره ای جز تعویض قطعه خراب شده ندارید چون آن قطعه دیگر تولید نمی شود.
هزینه دستمزد تعمیرات هم باید مد نظر قرار بدهید. هزینه تعمیر لوازم خانگی اصولا کمتر است.

چند سال است که لوازم خانگی یا برقیتان کار می کند؟

اگر در فکر این هستید که چه وقتی باید لوازم برقیتان را تعویض کنید ، باید 50 درصد به سالهایی که لوازم برقیتان کار کرده توجه کنید و اینکه تعمیر وسیله برقی چه مقدار هزینه میبرد. به این معنا که لوازم برقی ای که بیش از عمر تعیین شده اش کار کرده و نیاز به تعمیر دارد ، دیگر باید آن لوازم برقی را تعویض کنیم.

  • متوسط عمر ماشین ظرفشویی: 9 سال
  • متوسط عمر فریزر: 11 سال
  • متوسط عمر مایکروییو: 9 سال
  • متوسط عمر یخچال: 13 سال
  • متوسط عمر ماشین لباسشویی: 10 سال
  • متوسط عمر هود: 14 سال

البته متوسط عمر لوازم خانگی بستگی به نوع نگهداری و مصرف آن دارد . مثلا کسی که یک نفر است در خانه زندگی می کند ماشین لباسشویی اش بیشتر از افرادی که خانواده 5 نفره دارند ، عمر می کند.

آیا شما وسیله ای را می خواهید که مصرف انرژی پایین تری داشته باشد

میزان مصرف انرژی هم یکی دیگر از عوامل مهم برای تصمیم گیری در مورد تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی است. اگر لوازم خانگیتان قدیمی است و مصرف انرژی اش بالا است با تعویض آن می توانید در بلند مدت در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

آیا نحوه نگهداری از لوازم خانگی باعث بالا رفتن عمر آن وسیله می شود؟

شما می توانید در هزینه های تعمیر و تعویض لوازم خانگی با نگهداری بهتر از آنها صرفه جویی کنید.
مثلا  سیم پیچی های پشت یخچال (کندانسور – پشت یخچال در پایین قرار دارد ) را هر چند وقت یکبار با جاروبرقی تمیز کنید تا از هرگونه گرد و خاک و کثیفی تمیز بشود ، چون باعث می شود که برای سرد کردن یخچال از انرژی الکتریکی کمتری استفاده بشود.
اینکه به طور منظم از ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید و ماشین لباسشوییتان را زیاد پر نکنید می تواند باعث افزایش طول عمر آن بشود.

چه زمانی باید لوازم خانگی را تعویض کنیم؟

زمان تعمیر یا تعویض لوازم خانگی کاملا به شما ربط دارد ، ولی اگر می خواهید کاری که می کنید مقرون به صرفه باشد نکات بیان شده در بالا را چک کنید.